Ayyıldız Tim’den Karşı Saldırı

28 Aralık 2015 Pazartesi, 21:57
ayyıldız tim


Ünlü Türk Hacher Grubu Ayyıldız Tim, Türkiye’ye sanal alemde savaş Anonymous’u hackledi. Bir müddettir, tr uzantılı web sitelerine Anonymous tarafından saldırı düzenleniyordu. Bu saldırı sonrasında internette yavaşlama yaşanıyordu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, düşürülen Rus uçağı sonrasında Türkiye’ye karşı suçlamalarına aralıksız devam ediyor. Bu suçlamalara inanan Türkiye’deki tr uzantılı web sitelerine karşı yaptığı siber saldırılar oldukça gündem olmuştu. Anonymous Anonymous, Türk banka ve kamu kurumlarına karşı bir süredir siber saldırılar düzenliyordu. Buna cevap Türk hacker grubu Ayyıldız Tim’den geldi.

Ayyıldız Tim, öncelikle 19 bin Rus sitesini hackledi. Bundan sonra ise Rus bankalarının sitelerini çökertti. Rus Ekonomi Bakanlığı sitesinin yayını durdurulduğunun bilgisi geldi. Ayyıldız Tim, bunlarla durmadı ve Türkiye’yi hedef alan Anonymous’a yöneldi. Hacker grubunun web sayfası Türk hackerlarca hacklendi. Anonymous, daha önce de Rusya’nın Türkiye ve IŞİD hakkındaki iddialarını gerekçe göstererek Türk merkezli internet sitelerine saldırmıştı. Ayyıldız bu saldırıya da daha önce karşılık vermişti.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir