Atatürk Havalimanında Hareketli Dakikalar

27 Şubat 2016 Cumartesi, 12:23


Atatürk Havalimanında şüpheli drone görüldü

Dronelar her ne kadar pek çok kişi için olumsuz durumları belirtmeyen teknolojik cihazlar olarak bilinse de aslında kötü amaçlar için kullanıldığında pek zor zarar teşvik edildiği görülmektedir. Örneğin PKK sokağa çıkma yasağının olduğu pek çok bölgede Dronelar ile Güvenlik Güçlerinin yerini tespit etmeye çalışıyor. Aynı zamanda bu cihazlarlar eylem yapılanlarda bulunmaktadır.

Bugün İstanbul Atatürk Havalimanında da kime ait olduğu bulanamayan bir drone tespit etti. Uçağı havalimanına indiren pilotun dikkati sayesinde drone görüldü. Pilot hemen kuleye haber verdi ve kule dronenin nerede olduğunu pilota sordu. Dronenin kime ait olduğu bilinmezken orada ne işi vardı oda bulunamadı. Kule droneyi aramaya devam ederken bölgeye Polis ekipleride çağrılabilir.

PKK geçtiğimiz haftalarda dronelar ile eylem yapacağını telsiz konuşmalarından belirtmişti. Bu yüzden dronelar da artık büyük tehdit oluşturmaya başladı. Havalimanlarında bir saldırı yapılması ile büyük bir facia yaşanabilir. Güvenlik Güçleri pek çok konu hakkında uyarıldı.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir