Apple Tv Remote Kulanarak Televizyonu Kontrol Etme

20 Aralık 2016 Salı, 09:41

Televizyon, hayatımızda önemli bir yer kaplıyor. Büyük ekranlarda filmler izliyor, oyunlar oynuyoruz. Ama daha küçük bir cihazla daha çok uygulama elde edebiliriz. Bu cihaz: Apple Tv Remote.

Apple TV, İos ve Mac özelliği bulunan cihazlarımızdaki videoları ve görüntüleri televizyona aktarmamıza yarayan, film ve dizi izlememizi sağlayan küçük bir kumanda. Peki, Apple TV Remote’unuzu kullanarak nasıl televizyonu kontrol edersiniz? Öncelikle, Apple TV remote’nuz taktığınız cihazı otomatik olarak algılamalıdır. Eğer cihaz Apple TV Remote’nuza otomatik olarak bağlanmaz ise Apple TV Remote’unuzu sisteme tanıtmanız gerekir. Aslında Apple TV Remote’unuzu kullanarak nasıl televizyonunuzu kontrol edersiniz sorusu üzerinde fazla durulmaması gereken kolayca çözülebilecek bir soru. Çünkü Apple TV Remote (4. nesil) karşımıza bir kumanda olarak çıkıyor. Bazı temel özelliklerinden bahsetmek gerekirse,ilk özellik, ekranda gezinme olacaktır.

Ekranda gezinmek için dokunmatik yüzeyi istediğimiz yöne doğru kaydırmamız yeterli olacaktır. Bir diğer temel özellik ise; Öğe seçme.Öğe seçmek için dokunmatik yüzeye tıklayıp, onu esas almalısınız. Üçüncü özelliğimiz, ana ekrana dönme. Ana ekrana dönmek için yapmamız gereken şey ise sadece ana ekran düğmesine basmak. Menüye dönmemiz için ise ana ekrana dönmemiz için yaptığımız işlemin bir benzeri olarak menü düğmesine tıklamalısınız. Apple TV Remote’nun amacı olan içerik oynatma işlemi ise içeriklerimizi (film, dizi, vb.) oynatmak için dokunmatik yüzeye basmak yeterlidir. Apple TV Remote’da içerik bulmak için de Siri Remote’yi kullanmalısınız. Apple TV Remote’yi uyutmak istiyorsak ana ekran düğmesine bir süre basılı tutup karşımıza çıkan seçeneklerden uyut veya şimdi uyut gibi seçenekleri seçebiliriz. Son olarak ise Apple TV Remote’mizi yeniden başlatmak için Apple TV’mizdeki durum ışığını yanmasını sağlamalıyız. Durum ışığının yanması için

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir