Apple iPhone 6s’te 3D Touch Hassasiyeti Nasıl Ayarlanır?

29 Eylül 2016 Perşembe, 22:12
iphone-6s-3dtouch


3D Touch Nedir?

3D Touch, ekrana yaptığınız baskıyı algılayan bir sistemdir ve ekrana yaptığınız baskıya göre tıpkı sıradan dokunmatik özelliğinde olduğu gibi cihazınızda dokunma hassasiyetine göre işlem yapmanızı ve çeşitli görevleri yerine getirmenizi sağlar. 3D Touch kısaca gelişmiş bir dokunmatik algılayıcısıdır. Bunun sayesinde daha az dokunarak daha çok iş yaparsınız.

Hangi Cihazlarda 3D Touch Hassasiyeti Vardır?

iPhone 6S ve 6S Plus’ta 3D Touch Hassasiyeti vardır fakat yakın zamanda çıkacak modellerde de bu özelliğin bulunacağı açıklanmıştır. Bu sayede yeni nesil telefonlarda daha az dokunma sağlanarak daha çabuk ve kolay kullanım sağlanacaktır.

Apple iPhone 6s’te 3D Touch Hassasiyeti Nasıl Ayarlanır?

3D Touch Hassasiyeti’ni ayarlamak için önce ‘ayarlar’, daha sonra ‘genel’ ve en son ‘erişilebilirlik’ sekmelerine girmeniz gerekmektedir. ‘Erişilebilirlik’ bölümünden de ‘3D Touch’ sekmesine basarak karşınıza çıkan ‘hafif’, ‘orta’, ‘sert’ seçeneklerinden birini ayarlayabilirsiniz. ‘Hafif’ butonuna bastığınız zaman dokunmatik ayarınız oldukça hassas hale geliyor. Telefon ilk alındığı zaman telefonun içinde ‘orta’ ayar seçili oluyı-or fakat bunu istediğiniz zaman değiştirebilmeniz mümkün. Bunun dışında ayarınızı yaptıktan sonra dilerseniz kaydetmeden önce aşağıda çıkacak olan hassasiyet testini de yapabilirsiniz.

3D Touch Hassasiyeti Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Ayarlar, genel, erişilebilirlik sekmelerinden sonra tekrar 3D Touch sekmesine girerek 3D Touch yazısının yanındaki butonu kullanarak dilerseniz bu özelliği devre dışı da bırakabilirsiniz. Fakat kullanması oldukça zevkli ve kolay olan, dokunmatik teknolojisine yeni bir boyut kazandıran bu özellik, kesinlikle denemeye değer fakat elbette dilerseniz devre dışı bırakabilirsiniz.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir