APB Reloaded (Ücretsiz) Oyun İncelemesi

08 Mart 2015 Pazar, 10:15


APB Reloaded, GTA serisinin online versiyonu olarak tanıtılınca insanların büyük ilgisini çekmişti. Ardından APB Reloaded çıktı ve gerçekten kayda değer bir oyun olduğunu bize şimdiden kanıtladı.

apb-reloaded-inceleme

Tamamen Online olan APB’ye öncelikle bir üyelik almanız gerekiyor. Üyelik işlemleri halledildikten sonra ise oyuna giriş yaptığımızda iki seçenek karşımıza çıkıyor. Ya Enforcers yani polisler olup şehri koruyacağız, ya da Criminals olup polislere fark ettirmeden şehri yağmalayacağız. Tabii polisler ve suçlular da kendi içlerinde gruplara ayrılıyor. Polisler; The Praetorians ve Prentiss Tigers gruplarından, suçlular ise; G-Kings ve Blood Roses’tan oluşuyor. Grubumuzu ve tarafımızı seçtikten sonra karakter tasarlama aşamasına giriyoruz. Karakter tasarlandıktan sonra ise ufak bir Tutorial kısmı var.

Oyun 3 bölgeden oluşuyor. Social, Waterfront, Financal.

Social tamamen insanlarla kaynaşmak, cephane ayarlamak, karakterimizi customize etmek için var olan bölüm.

Diğer iki bölüm olan Waterfront ve Financal tamamen görev yapma ve kapışma üzerine.

Şehre girdiğiniz anda grafikler sizi biraz üzebilir. GTA örnek alınarak hazırlanan bu oyunda böylesine grafikler biraz üzücü. Ama oynanabilirlik bu durumu kurtarıyor.

Oyunda prestij bulunuyor. Görev yaptıkça prestijimiz artıyor. Prestij artışı silahlarımızı geliştirebiliyor, Social kısmına giderek kıyafetler, dövmeler, amblemler ve semboller açabiliyoruz.

Görevler oyun sırasında rastgele geliyor. Eğer polisseniz, inceleme, koruma, teslim etme gibi görevler bulunurken; suçlularda ise, bombalama, sabotaj, kaçırma , yağmalama gibi görevler gelebiliyor. Eğer ki arkadaşlarınız ile bir çete olarak oynuyorsanız, gerekten oyun çok zevkli hale gelebiliyor.

Silah cephane ve benzeri itemleri satın alabilmek için haritada belli başlı kişilerin yanına gitmeniz ve para karşılığı silahları satın almanız gerekiyor. Cephaneleri ise para atıp kola aldığımız makinelere benzeyen bir makineden alıyorsunuz. Yaklaştığınızda otomatik olarak cephanenizi dolduruyor.

APB Reloaded, Oynanışı, konusu, ilginç görevleri ve zevkli çatışmaları ile sizi bilgisayar başında uzun süre kalmaya zorlayabilir. Şu an Steam’de ücretsiz olan bu oyuna hemen sahip olmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Multiplayer GTA oynamak isteyenler için uygun bir deneyim olacak.

APB Reloaded Gameplay:

APB Steam Linki: http://store.steampowered.com/app/113400

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir