Ankara ve Van’da Domuz Gribi Şüphesi

28 Aralık 2015 Pazartesi, 22:48
domuz gribi


Ankara’da domuz gribi şüphesiyle 2 öğrenci hastaneye kaldırıldı. Van’da da gözlem altına alınan şüpheli sayısı artış gösterdi.

Ankara Etimesgut merkezde yer alan Şeker Fabrikası lojmanlarındaki okulda domuz gribi paniği gözlemleniyor. Veliler hastalanan çocuklarını okula göndermiyor, okul idaresi de durumu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne rapor etti.

Olay, Kadri Suyabakan İlkokulu’nda yaşanıyor. 2 öğrenci domuz gribi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. 20 öğrencinin de domuz gribi şüphesiyle okula alınmadı. Hastaneye kaldırılan çocuklarla ilgili tektikler devam ediyor.Konu, İl Sağlık Müdürlüğüne bildirildi. Acil olarak önlem alındı. Konuyla ilgili okul yönetimi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü heniz bir açıklamada bulunmadı.

Van Halk Sağlığı İl Müdürü Yakup İmren, kentte domuz gribi (H1N1) enfeksiyonu şüphesiyle gözlem altına alınan hasta sayısında artış olduğunu belirtti. Van’da şu an için geçen yıllara göre vaka sayılarında ya da laboratuvar sonuçlarında beklenenin üstünde bir durum söz konusu değil. Geçen sene ülkemizde domuz gribi yüzünden onlarca vatandaş hayatını kaybetmişti.

Konuyu oylayın:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir