Ankara Kızılay Güvenpark’ta Patlama Oldu – 31 ÖLÜ 162 YARALI

13 Mart 2016 Pazar, 19:19


Ankara Kızılay Güvenpark otobüs durakları yakınındaki patlama oldu. Terör saldırısı olduğu tahmin edilen saldırıda çok sayıda ölü ve yaralı olduğu bilgisi paylaşıldı. Polis şu anda bölgeye girişlere izin vermiyor. Patlamada 10 civarında aracın yandığı ve polisin insanları bölgeye yaklaştırmadığı bilgisi verildi. Geçtiğimiz ay Ankara’da PKK’ya bağlı TAK örgütü bombalı saldırı da bulunmuş ve onlarca vatandaşımız hayatını kaybetmişti.

ankara-guvenpark-patlama

ankara-kizilay-patlama

ankara-guvenpark-patlama

Habertürk TV’ye bağlanan Habertürk muhabiri Ömer Topsakal patlama ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Patlama Atatürk Bulvarı üzerinde 10 tane otobüs durağının bulunduğu noktada meydana geldi. İntihar saldırısı olduğu düşünülüyor. Büyük oranda parçalanmış bir araç görünüyor. Yaralı sayıları ile ilgili net bir rakam vermek mümkün değil. Ama çok sayıda yaralı ve yanan araç var. dedi.

Bölgeye güvenlik güçleri ve çok sayıda ambulans sevk edildi.

ÇOK SAYIDA ARAÇ VE OTOBÜS ZARAR GÖRDÜ

Ankara’nın birçok bölgesinden duyulan patlama nedeniyle çok sayıda araç ve belediye otobüsü de zarar gördü. Yaralılar olay yerine gelen ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırılıyor. Güvenlik güçleri patlamanın meydana geldiği bölgede güvenlik önlemi aldı.

BOMBA YÜKLÜ ARAÇ

Patlamanın nedenine ilişkin henüz resmi bir açıklama gelmedi. Ancak görgü tanıklarının ifadesine göre, patlamaya bomba yüklü araçla gerçekleştirilen bir saldırının neden olduğu belirtiliyor.

GEÇİCİ YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca, Ankara Kızılay’da meydana gelen patlamaya ilişkin yayın yasağı getirildi. Geçici yayın yasağının, olay yerini görecek şekilde canlı yayın yapılmasını, olayın oluş anı ve hemen sonrasına ilişkin görüntüler ve cenaze görüntülerinin verilmesini kapsadığı öğrenildi.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir