Ankara Patlamasındaki İkinci Canlı Bomba Tespit Edildi!

11 Ocak 2016 Pazartesi, 08:49
ankara-patlamasi


Ankara ilinde geçmiş olduğumuz 10 Ekim tarihinde düzenlenmiş olan barış mitinginde yaşanan büyük katliamı düzenleyen canlı bombaların aynı kadrajda yer aldığı fotoğraf, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca devam etmekte olan soruşturma dosyasına dahil oldu. Bu katliama sebep olan isimlerden birisinin Yunus Emre Alagöz olduğu tespit edildi.

Savcılık ve güvenlik kaynaklarından elde edilmiş olan bilgilere bakılırsa, soruşturma dahilinde, canlı bombaların barış mitinginin olduğu gün, kalmış oldukları hücre evinden çıkarken olan fotoğraflar bulundu. Kaldıkları hücre evinin çevresindeki güvenlik kameralarından elde edilen görüntülerin daha ayrıntılı incelendiğinde, katliamı düzenleyenlerin mitingden önceki görüntüleri elde edildi.  Görüntüler üzerine yapılan araştırmalar sonucunda ikinci canlı bombanın Suriye uyruklu olduğu ve adının E.U. olabileceği söylendi.

Canlı bombalardan birinin isminin tespit edilmesi üzerine güvenlik birimleri E.U.’nun ailesini araştırıp, bir Arap ülkesinde yaşamakta olan kardeşini buldular. Güvenlik görevlileri kardeşi olduğu söylenen kişinin kesin olarak tespit edilmesi için ondan DNA örneği istediler. Ancak kardeşi olduğu öne sürülen adam DNA örneğini vermedi.

Gaziantep emiri olduğu söylenen Yunus Durmaz‘ın kalmış olduğu ufak hücre evinde, ona ait olan bir bilgisayar elde edilmişti. Bilgisayarda kayıtlı olan sohbetlerin birinde E.U. adının geçtiği tespit edildi. Teröristlerden biri olan Yunus Emre Alagöz’ün erkek kardeşi Şeyh Abdurrahman Alagöz ise daha önce Şanlıurfa ilinin Suruç semtinde 31 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan saldırıyı gerçekleştirmişti.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir