Android’e Counter-Strike Yükleme

29 Eylül 2016 Perşembe, 09:20


Counter Strike, deyim yerindeyse kitleler arasında geçmişten bu yana efsaneleşmiş bir oyun olmaktadır. Her erkek çocukluğunda bu oyunu mutlaka oynamış ve hatta şimdi oynamaya da devam etmektedir. Counter Strike oyununu oynamak bilgisayardan üzerinden son derece basit bir yapıdaydı. Oyunu kurarak direkt olarak oynamaya başlayabiliyorsunuz. Şimdilerse ise insanlar vakitlerini daha çok telefonlarında geçirdikleri için, bu tarz oyunları da telefon üzerinden oynamak istemektedirler. Bakıldığı zaman Counter Strike oyununu, Android cihazlarına kurarak oynamaya devam eden birçok kişi bulabilmek mümkündür.

            Counter Strike Android nasıl yüklenir diye baktığımız zaman, oyunun mobil cihazlar için üretilmiş olan sürümünü kullanmak gerekmektedir. Ancak baktığımız zaman Counter Strike oyununun mobil cihazlar için çıkan sürümü, Android için resmi değildir. Androide uyarlanmış halde olan bu sürüm, klasik Counter Strike 1.6 versiyonuyla aynıdır. Oyunu telefona indirmek için öncelikle Counter Strike APK dosyaları ile data dosyalarını içeren zip formatlı arşiv dosyasını telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. Daha sonra oyunun kurulumuna geçebilmek için bu arşiv dosyasını açmanız gerekecektir. Telefon üzerinde arşiv dosyasını açacak bir program yoksa, bunun için gerekli bir program da indirmeniz gerekmektedir. Arşivi başarılı bir şekilde açtıktan sonra karşınıza xash isimli bir dosya çıkacaktır. Yapmanız gereken tek şey, bu xash isimli dosyayı Android ana klasörlerine taşımaktadır. Bu klasörü ve içindeki tüm dosyaları Android ana klasöre taşıdıktan sonra oyunun kurulumunu başarılı bir şekilde yapabilirsiniz. Bu kurulumu yaparken dosya içerisinde indirdiğiniz APK dosyasını kurmayı da unutmayın. APK dosyası olmadan oyun hiçbir şekilde çalışmayacaktır.

Android cihazlara kurulumu insanlara bir hayli zor gelen Counter Strike oyununun resmi olarak Google Play Market’te ne zaman yer alacağı kullanıcılar tarafından merak edilmektedir. Bu konuyla ilgili henüz net bir açıklama yapılmazken, şuan için oyunu oynamanın tek yolu APK kurulumu ile mümkündür.

 

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir