Android’de Kişilere Emoji Nasıl Eklenir?

18 Eylül 2016 Pazar, 19:39


Android cihazlarda kişilere emoji eklemek için önce klavyelerinizin içinde emoji klavyesinin olması gerekmektedir. Bunun için ayarlar sekmesine girerek dil ve giriş bölümünü seçmeniz ve klavyeler sekmesini seçerek zaten kullanmakta olduğunuz klavyelerin yanına emoji klavyesini de eklemeniz gerekmektedir. Peki ‘Android’de kişilere emoji nasıl eklenir?‘ diye soracaksanız, cevabı oldukça basit olacaktır. Sadece birkaç adımda emoji klavyenizi kullanarak kişilerinizden istediğinizin adını düzenleyerek yanına emoji ekleyebilir, düzenleyebilirsiniz.Nasıl emoji ekleneceğine gelince; emoji klavyesini ekledikten sonra tek yapmanız gereken kişilerinize girmek ve adına emoji eklemek istediğiniz kişinin kişi bilgilerine girerek düzenle tuşuna basmak. Daha sonra sadece kişinin adına basarak emoji klavyenizden dilediğiniz emojiyi eklemeniz ve kişi bilgilerini düzenlemeyi bitir tuşuna basarak kaydetmeniz yeterli olacaktır. Böylece istediğiniz kişinin adına emoji ekleyebilir, istediğiniz zaman bu ismi düzenleyebilir, emoji ekleyebilir, silebilir ya da değiştirebilirsiniz.

 

Emoji klavyesini sadece bunun için değil, Android cihazlarda mesaj gönderirken, yazı yazarken ya da başka herhangi bir işlem yaparken de kullanılabilir. Fakat kişilerin yanına emoji eklemek bazı Android cihazlarda mümkün olmayabilir. Bunun için emoji klavyesini klavyelerinizin arasına eklemek de eğer Android cihazınız bunu desteklemiyorsa mümkün olmayacaktır. Fakat eğer destekliyorsa ve emoji eklemenize, klavyede her yerde kullanmanıza izin veriyorsa yukarıda anlatıldığı gibi oldukça rahat bir şekilde kullanılabilir ve ekleyip çıkarılması mümkün olabilir. Bu sayede kişilerinizi özelleştirebilirsiniz ve size özel emojiler koyarak düzenleyebilir, değişik emojiler ile kişilerinizi değiştirebilirsiniz.

 

Eğer Android cihazınız emoji klavyesini kişilerinizi düzenlemede kullanmanıza izin vermiyorsa, klavye izinleri bölümüne girerek emoji klavyesine izinleri aç seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır fakat elbette ki bazı cihazlarda yine de bu izin olmasına rağmen emoji kullanılamayabilir.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir