Android Oyunları ve Uygulamaları Bilgisayarda Çalıştırma

20 Aralık 2016 Salı, 23:13

Windows kurulu PC’nizde Android uygulamalarını kolaylıkla deneyebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu mümkün hemde birazdan bahsedeceğimiz 3 araçla çok da kolay olacak. Android’i denemek için Android ile çalışan bir cihaz bulmanız artık şart değil. İsterseniz satın almadan önce Android’i deneyebilir, istersenizde Windows’lu PC’nizde aşağıdaki 3 uygulama yardımı ile Android’i deneme fırsatı bulabilirsiniz.

BlueStacks: Tam bir Android sistemi sunmasada belirli bazı uygulamaları çalıştırabiliyor. Çünkü BlueStacks’da indirebileceğiniz uygulama sayısı sınırlı. Fakat en önemlisi cebinize BlueStacks Cloud Connect uygulamasını kurarak  ve cebiniz ile PC’nizi eşitleyerek inanılmaz bir işlevsellik kazanabiliyorsunuz. Tam ekran olarak çalışan uygulamayı indirebilmek için bir BlueStacks hesabına kaydolmanız yada uygulamayı Facebook üzerinden açmanız gerekiyor. Get More Apps kısmından da uygulamayı indirebilirsiniz.

YouWave: 7 gün deneme süresi ile sunulan program sayesinde de Android uygulamaları hakkında bilgi edinmeniz mümkün. Çok fazla uygulamaya sahip olmasada YouWave’i Amazon App Store veya AndAppStore’dan indirebilirsiniz. View – Online Content kısmından uygulama mağazaları üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Resmi Android Emülatörü: Google tarafından sunulan bu geliştirme seti ücretsiz bir Android Emülatörünü de beraberinde getiriyor. Fakat bu uygulama, geliştiricilere yönelik. Yinede bu uygulama sayesinde son Android sürümü olan 4.0 Ice Cream Sandwich’i denemeniz için güzel bir fırsat. Öncelikle Google’dan SDK Manager’i indirip yüklemeniz gerekiyor. Yükleme işlemi bittikten sonra ise Tools menüsüz üzerinden Manage AVDs – New komutlarını uygulayarak sanal bir cihaz yaratmanız gerekiyor. Hedef olarak ise yüklü bir Android sürümü seçerek isim vermeli ardından da Creat AVD’ye tıklamanız gerekiyor. Sürücü yaratma işlemi tamamlandı, sanal sürücünüzü Device Manager penceresinde görebilirsiniz. Bu cihazı seçerek Start butonu ardından da Launch butonunu tıklayak Android emülatörünü çalıştırabilirsiniz. Aklınızda bulunsun emülatörün açılması biraz zaman alabilmektedir. YouWave ve BlueStack kadar iyi çalışmasada bu emülatör uygulama indirip yüklemenize izin veriyor, uygulama bulmak için ise AndroidZoom sitesini kullanabilirsiniz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir