Alparslan Malazgirt Geliyor

28 Aralık 2015 Pazartesi, 02:07


TRT’nin beğenilen ve reyting rekorları kıran dizisi Diriliş Ertuğrul’un yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ diğer film projeleri hakkında bilgi verdi. Bozdağ, “Alparslan Malazgirt” filminin hikayesini bitirdiğini ve senaryo aşamasına geçildiğinin müjdesini verdi.

Mehmet Bozdağ, ön hazırlığına başlandığının bilgisini verdiği film hakkında, “1 yıl nihayetinde çekmeyi düşünüyoruz. Yine çok büyük çapta ve ses getirecek bir projenin altına imzamızı atacağız. Ocak 2017’de ilk çekimi yapılacak. Dört mevsim olarak çekmeyi düşünüyorum. Alparslan’ı oynayacak kişinin, kim olduğunu söylemeyeceğim ama kafamda o ismi belirledim” şeklinde konuştu.

Tarih Bölümü mezunu olduğunun altını çizen Bozdağ, “Niyetim uzun süreli ve başarılı tarihi projelerin altına imzamı atmak. Zihnim bu döneme daha iyi çalışıyor. Türkiye’de bu alanda ciddi bir boşluk var, ben bu boşluğu doldurma gayretiyle çalışıyorum. Hem yapımcı hem de proje tasarımcısı olarak istikametimi bunun üzerine seçtim” ifadelerini kullandı.

Bakalım Bozdağ’ın bu projesi de Diriliş Ertuğrul kadar ses getirecek ve ilgi toplayacak mı? Film ortaya çıkınca hep birlikte göreceğiz. ama Diriliş Ertuğrul bu yönde bazı bilgiler veriyor.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir