AK Parti HDP’ye Yüklendi

25 Şubat 2016 Perşembe, 20:02
ak


AK Parti sözcüsü Çelik HDP’ye sert yüklendi

Hükümetin aldığı karar ile yapılan PKK’yı temizleme operasyonları pek çok bölgede devam ediyor. Operasyonların başladığı günden beri AK Parti ile Halkların Demokrasi Partisi (HDP) arasında yaşanan gerginlik artarak devam ediyor. Operasyonlar Cumhuriyet Halk Partisi tarafından da gereksiz bulunurken Milliyetçi Hareket Partisi tarafından desteklenmeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan HDP’ye geçtiğimiz haftalarda sert ve net mesajlar göndermişti. PKK’nın pek çok sıkıştığı noktaya basına göre HDP Milletvekilleri giderek eylem yapmak istiyor. Ancak Güvenlik Güçleri bölgeye kesinlikle giriş çıkışı yasakladı.

Ak Parti sözcüsü Çelik HDP’ye sert yüklendi ve “TBMM, bir katilin taziyesine giden kişiler tarafından kirletilmeyecek kadar yüce bir mekandır. TBMM bu ülkenin onurudur. Katille yan yana duran, o vatandaşların ölümünü kutlayan bir kişinin TBMM üyesi vasfını taşıdığı düşünülemez” ifadelerini kullandı. İki parti arasında yaşanan gerginliklerin operasyonların devam etmesi ile bitmeyeceği düşünülmektedir. Milli Güvenlik Kurulundan alınan karar ile operasyonların istikrarlı bir şekilde devam edeceği belirtilmiş ve Türk Silahlı Kuvvetleri konu hakkında uyarılmıştı

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir