Age of Empires Mobil Platformda

28 Aralık 2015 Pazartesi, 23:40


Teknoloji devi Microsoft’un efsanevi strateji oyunu Age of Empires, Android ve iOS platformlarına da nihayet taşındı. Age of Empires WorldDomination APK’yı ücretsiz indirmek mümkün.

Age of Empires oyunu, 1997 yılında bilgisayar dünyasına giriş yaptı. Hemen herkesi de bilgisayar başına çekti. O kadar strateji türündeki oyunları sevmeyenler bile oyuna ilgi gösterdi.

Age of Empires, Microsoft’un stüdyolarında mühendisler tarafından geliştirildi.  1999 yılında da 2. oyunu piyasaya sürüldü. 2002 yılında da unutulmayacaklar listesine adını altın harflerle yazdırdı. İlerleyen yıllarda Age of Mythology oyunu ile oyun severlerle buluştu. 2013 yılında da Age of Empires 2, geliştirilmiş HD grafiklerle Steam’de duyuruldu.

Microsoft, oyunculuğun mobil tarafa yönelmesini değerlendirmeye aldı. KLab ile ortaklaşa hareket ederek, Age of Empires oyununu geliştirdi. Böylece Age of Empires: WorldDomination adı verilen gerçek zamanlı strateji oyunu Android ve iOS uygulama mağazalarında kullanıcılara merhaba dedi. Age of Empires: WorldDomination ücretsiz olarak indirilmesi mümkün. Grafikleri ve kolay oynanış yapısı ile rahatlıkla oynanacak bir oyuna benziyor.

 

 

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir