7 Days To Die – Zombi Oyunu

23 Mart 2015 Pazartesi, 09:55


7 Days to Die, türü ile diğer oyunlardan sıyrılarak bir adım öne çıkıyor. Oyunun türü biraz ilginç. Çeşitli yerlerden toplanan aletler –ki bu aletler diğer oyunlarda bulunmayanları da içeriyor- ile zombiler dünyasına karşı ne kadar hayatta kalabileceğimizi test ediyor.

7-days-to-die-inceleme

Gerçekten çok zor şartlar altında hayatta kalmaya çalışıyoruz. Zombiler her yerdeler ve onlardan kurtulmak belirli aralıklar ile zorlaşıyor. Belirli aralıklarla dedim çünkü zombiler sabahları yavaş, sessiz sizi hemen fark etmeyen yaratıklarken, gece karşınızda bambaşka bir şey ile karşılaşıyorsunuz. Geceleri bir süper kahraman gücünde olan bu zombiler bir kere sizi gördü mü, peşinizi bırakmanız için dua etmeye başlıyorsunuz.

Ayrıca Minecraft mantığı ile barınağınızın önüne bir iki tahta ve bir meşale ile kurtulabileceğinizi düşünmeyin sakın. 7 Days To Die zombileri bu engelleri kolayca yıkabiliyor ve ışıktan etkilenmiyorlar. Oyunda uyku da olmadığı için sürekli tetikte ve hazırda beklemek zorundasınız. Geceleri aniden çıkan zombiler gerçekten korkutucu ve vahşi olabiliyorlar.

Bir zombi oyunu için tabii ki grafikler fazlasıyla önemli, fakat 7 Days To Die bu konuda sınıfta kalıyor. Ancak bu sizi yanıltmasın, bu kötü grafikler-çok da kötü değiller aslında- oyunun oynanışına ya da aldığınız zevki değiştirmiyor.. Hatta sesler o kadar üst düzey ki (Zombi oyunları arasında), bu konuda bekleneni karşılıyor. Geceleri zombilerin çıkardıkları seslerden dolayı yalnız kalma korkunuz oluşabilir.

Özellikle oyunda uyumak diye bir şey olmadığı için geceleri dahil sürekli ayaktayız. Bu durum sürekli bir aksiyonun içinde olmamıza sebep oluyor. Özellikle geceleri çıldıran zombiler yüzünden can güvenliğiniz büyük tehlike de. Az önce bahsettiğimiz gibi Minecraft’ta zombilerden korunmak için 1-2 meşale ya da blok yetiyor. Fakat 7 Days To Die, gecelerin zombilere verdiği güçlerle Minecrafttan ayrılıyor. Minecraft mantığı ile barınağınızın önüne koyduğunuz eşyalar geceleri maalesef 2-3 vuruşta yıkılıyor.

Kısacası 7 Days To Die; Güzel oynanışı , mükemmel ve ürkütücü sesleri, ilginç oyun tarzı ile gerçekten başarılı bir yapım olmuş.Henüz gelişme aşamasında olan oyuna her geçen gün yenilikler gelmekte. O yüzden ilk oyuna giriş yaptığınızda daha oyunun çok yeni ve geliştirilmekte olan bir oyun olduğunu unutmayın.

7 Days To Die; Steam platformu üzerinden uygun bir ücrete tabii. Fakat ödediğiniz ücrete değecektir…

Konuyu oylayın:

Yorum

  1. azad nemir

    29 Nisan 2015 at 04:06

    Iyi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir