6 Belediyenin İş Makinelerine El Konuldu

09 Ocak 2016 Cumartesi, 19:00


Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, PKK terör örgütüne ve sempatizanlarına yardım ve yataklık ettikleri belirlenen 6 ilçe belediyesine ait iş makinalarına el konulmasına karar verdi.

PKK’lı teröristlerin sokaklarda kurdukları barikatlar, kazdıkları hendekler bölgede yaşayan halkı ve esnafı mağdur etmeye devam ediyor. Bölge halkı başka il ve ilçelere kaçmaya çalışırken teröristler tarafından hedef alınıyor. Teröristler HDP’li belediyelerin sağladığı iş makineleri ile yolları kazıp, barikatlar kurmuş ve görüntüler medyaya yansımıştı. Savcılık bugün aldığı kararla teröristlere iş makinası desteği veren Diyarbakır’ın 6 ilçe belediyesinin iş makinelerine el koydu.

SAVCILIK EL KOYULMASI TALİMATI VERDİ

Diyarbakır’ın 6 ilçesi; Dicle, Silvan, Sur, Kulp, Bismil ve Lice ilçe belediyeleri hakkında  soruşturma başlatılması ile birlikte bu ilçelere ait her türlü iş makinesine el koyuldu. Ayrıca Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne (DİSKİ) ait bir traktör kepçesine de el konuldu.

BELEDİYE PERSONELLERİ TUTUKLANDI

Teröristlere iş makineleriyle yardım ettikleri tespit edilen bazı belediye personelleri, yapılan operasyonla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir