3. Köprüye Havadan Teftiş

08 Ocak 2016 Cuma, 18:00
3-kopru-1


Başbakan Ahmet Davutoğlu, inşasına devam edilen Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü helikopterle havadan teftiş etti. Ahmet Davutoğlu’na, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkanı Kadir Topbaş eşlik etti.

Yaptığı incelemeden sonra açıklamalarda bulunan Davutoğlu, planlananın ötesinde köprü ve bağlantı yollarının beraber açılacağı müjdesini verdi.

“DÜNYADAKİ EN GENİŞ ASMA KÖPRÜSÜ”
Ahmet Davutoğlu yaptığı açıklamada, “Yavuz Sultan Selim Köprüsü, dünyada köprü mimarisi anlamında bir ilk niteliği taşıyor. Bu anlamda da sadece ülkemize ve İstanbulumuza değil, dünyadaki bu yöndeki çalışmalara da katkı mahiyetinde. Çünkü genişlik itibarıyla dünyanın en geniş asma köprüsü. 59 metre genişlik, 322 kule yüksekliğiyle dünyada genişlik ve kule yüksekliği bağlamında dünya birincisi bir köprü. Bu iki konuyu bir araya getiren yegane köprü” ifadelerini kullandı.

“BÖLGENİN EKOLOJİK YAPISI KORUNUYOR”
Ahmet Davutoğlu, “3. Köprü (Yavuz Sultan Selim Köprüsü) bölgenin ekolojik dengesi analiz edilerek ve her türlü hassasiyet gözetilerek inşa ediliyor. Doğayı ve yeşili korumaya özen gösteriliyor. Bu konuda her türlü gerekli tedbir alındı.”

“KÖPRÜ İNŞAATININ %88’i TAMAMLANDI”
“Şu ana kadar köprü projesinin yüzde 88’i tamamlandı. 2016 yaz aylarında köprü ve bağlantı yollarının hizmete gireceğini düşünüyoruz. İnşallah en kısa zamanda hizmete açmayı planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Konuyu oylayın:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir