2016 Huawei’nin Yılı Mı Olacak?

28 Aralık 2015 Pazartesi, 02:44


Çin menşeili akıllı telefon üreticisi Huawei, 2016 yılında gözünü sektörün zirvesine dikmişe benziyor. Bunun için de sektörü sallayacak bir cihaz üretti.

Sektörde, Çinli firmaların son dönemlerde yükselişi dikkat çekiyor. Bu şirketlerin önde gelenlerinden birisi de özellikle ülkemizde popülaritesi artış gösteren Huawei.

Firma başarılı bir yılı geride bıraktı. Huawei, 2016 yılında da mobil cihaz sektörünün ağır toplarından olmak istiyor.  Bunun için de, oldukça ciddi bir adım atacak gibi duruyor. Geride bıraktığımız günler içerisinde Huawei’nin mobil bölüm başkanı He Gang, 2016 yılında şirketin üst seviye akıllı telefon modellerinde ciddi bir artış yaşayacağını iddia etmişti.

D serisi cihazlar adından söz ettireceğe benziyor

Çin kaynaklı gelen haberler, Huawei’nin 2016 planlarına kısa bir göz atılmasına neden oldu. Haberler ışığında Huawei, 2016 yılında D serisi cihazları ile adından sıkça söz ettirecek. D serisi cihazlar içinde de amiral gemi D8’in olacağa benziyor.

Peki bu D8’in ses getirecek özellikleri ne olacak? 5.5-inç, safir camlı 1440×2560 (2K) ekran, 4GB RAM ve Kirin 960 çipsetin s olacağı tahmin ediliyor. Fiyatına gelince ise 780 dolar civarı olması bekleniyor.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir