2 Ayda 18 Canlı Bomba Saldırısı Önlendi

28 Şubat 2016 Pazar, 17:10


Ülkemizde terör örgütleri eylem yapmak için canlı bomba saldırıları yapmaya çalışıyor. Peki istihbarat birimlerimiz nasıl çalışıyor? yakalanan canlı bombaların sayısı kaç

Askere ilk kurşunu Siirt’te sıktığı günden beri PKK Türkiye için büyük bir tehdit oluşturmaktadır. Aradan yıllar geçti ve PKK hala eylemlerini sürdürmeye devam ediyor. Üstelik PKK’ya katılan kişileri sayısı da bir hayli artmış gözüküyor. Tabi Güvenlik Güçleri başarılı operasyonları ile PKK’ya ağır darbeler vurmaya devam ediyor ve artık PKK’ya katılım yok denilecek kadar azaldı. PKK’nin sözde yöneticileri köylerden çocuk kaçırtmaya çalışıyor.

PKK sadece Güvenlik Güçlerine kurşun sıkarak saldırmıyor aynı zamanda kalabalık ortamlarda canlı bomba eylemleri ilede halka zarar vermeye çalışıyor. Üstelik sadece PKK’da değil. Türkiye için PYD, YPG ve IŞİD’de büyük olumsuzluk yaratmaktadır ki IŞİD’in ülkemizde canlı bomba eylemleri yapmak istediğini biliyoruz.

Peki Türkiye istihbaratı sağlam çalışıyor mu? Yapılan açıklamalara göre 2 ayda toplam 18 canlı bomba eylemi durduruldu. Yani bu eylemler ile Sultanahmet ve Ankara patlamalarının aynısı yaşanabilirdi. İstihbarat birimleri 7/24 çalışmaya devam ediyor.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir