15 Yaşından Büyüklere Maaş Verilecek

25 Şubat 2016 Perşembe, 19:47


İŞKUR 15 yaşından büyüklere işsizlik maaşı verecek. İşte detaylar

Ülkemizde işinden ayrılmış ve işsiz olan kişilere 15 ay boyunca Bin 307 liraya kadar işsizlik maaşı verilmektedir. Bu uygulama şimdi İŞKUR tarafından da yapılacak ve hem iş veren hemde işi yapan kişi kazanacak. İş verenler işçiye para ödemezken İŞKUR işçilere aylık asgari ücret tutarında maaş verecek.

İŞKUR’a işi olmayan ve eğitim almayan herkes başvurabilir. Bu kurum üzerinden iş çıktıkça sizi arayıp bilgilendirme yapılmaktadır. Üstelik bazı mesleklerde 6 aylık eğitim verilmekte ve bu süre boyunca sizlere para ödenmektedir. Şimdi süre ve para artırılacak.

İŞKUR bünyesinde çalışmak isteyen adaylar 15 yaşını doldurmuş olması gerekiyor. Ancak eğitime devam etmemeside istenilen şartlardan bazılarıdır. İŞKUR sizlere uygun mesleği belirttikten sonra 12 aylık eğitim sürecine gireceksiniz. Bu süreç boyunca bazı zamanlarda eğitim görürken ilerleyen dönemlerde çalışmaya başlayacaksınız. İŞKUR işinizi kendisi bulacak ve iş verenler sizi almak isteyecek. Çünkü iş verenler size herhangi bir ücret ödemeyecek. Aylık maaşını asgari ücret üzerinden hesaplanacak ve İŞKUR aylık hesabınıza bin 300 lira para yatıracak.

Konuyu oylayın:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir